Kaip išsirinkti gerą WordPress įskiepį?

Būtų įdomu sužinoti, kokius WordPress įskiepius rekomenduoji naudoti.

Vilmantas

Ne taip jau paprasta atsakyti, nes kiekvienas projektas yra skirtingas ir nėra tokių įskiepių, kuriuos naudočiau visuomet. Pabandysiu paminėti kelis dažniau naudojamus ir truputį papasakoti, kaip renkuosi.

  • Jei svetainėje paliekami atviri komentarai, naudoju Akismet. Jis puikiai sustabdo automatinį spam’ą, kurio šiaip prisikaupia labai daug, kai tinklalapis patenka į spambot’ų akiratį. Jei svetainė komentarų realiai nenaudoja, rekomenduoju būtinai išjungti galimybę komentuoti nustatymuose (WP Admin > Settings > Discussion), nes spambot’ai prispamina net jei tinklalapyje nėra nė vienos komentarų formos.
  • Jeigu svetainė per daug nenutolsta nuo standartinio blogo struktūros, naudoju WordPress SEO by Yoast. Jis sutvarko elementariuosius optimizavimo dalykus – Webdeveloper Tools patvirtinimus, sitemap’sus, OpenGraph meta tagus (pagerina  svetainės vaizdavimą dalinantis soc. tinkluose) ir pan. Kai svetainės struktūra naudoja daug custom post types, custom fields ir pan, tada šiuos dalykus darau rankiniu būdu arba naudoju mažesnius įskiepius, nes jie duoda daugiau lankstumo.

O rinkdamasis kitus įskiepius iš esmės laikausi tokių taisyklių:

  • Paprastumas. Nemėgstu didelių, one size fits all tipo įskiepių, tokių kaip Jetpack. Jei reikėtų rinktis tarp 5 specializuotų įskiepių ir vieno „universalaus“, beveik visuomet rinkčiausi pirmą variantą. Žinau, kad viena iš WordPress efektyvumo rekomendacijų yra naudoti kuo mažiau įskiepių, bet skaičius nėra pats esminis dalykas. Vienas Jetpack tipo įskiepis gali suvalgyti daugiau resursų negu 5 specializuoti, vieną dalyką atliekantys. O man šiaip ar taip dažniausiai tereikia tik vienos ar dviejų iš n+biški to įskiepio siūlomų funkcijų. Dar vienas dalykas – mažų įskiepių kodą paprasčiau skaityti, ir esant reikalui, pritaikyti juos savo reikmėms.
  • Atnaujinimai. Paprastai žiūriu, kada paskutinį kartą buvo atnaujintas įskiepis. Jeigu kartu su naujausiu WordPress versijos atnaujinimu – puiku, jei ne – pirmas pavojaus signalas. Tiesa, labai paprastiems įskiepiams čia galima padaryti išimtį. Kartais jų kodas būna toks paprastas, kad nėra ten ką taisyti…
  • Lankstumas. Kiek įskiepio autorius leidžia naudotojams pritaikyti įskiepį savo reikmėms. Kode naudojami apply_filters ir do_action paprastai yra geras ženklas, kad bus galima nemažai pakeitimų padaryti nekišant nagų prie paties įskiepio kodo. Patį įskiepį koreguoju labai nenoriai, nes nenoriu prarasti galimybės greitai ir paprastai atsinaujinti. Jei reikia modifikuoti įskiepio kodą, tuomet geriau jau pats pasirašysiu tą funkcionalumą.
  • WordPress.org katalogas. Jei įskiepis nemokamas, bet jo nėra wordpress.org kataloge – didžiulis pavojaus signalas. Patekti į katalogą yra paprasta ir reikalavimai nėra labai griežti. Jei įskiepio ten nėra, labai gali būti, kad kūrėjas daro kažką negero. Pavyzdžiui, pabandęs vieną iš tokių įskiepių (nereklamuosiu kokį), radau, kad jis, nieko neatsiklausęs siunčia svetainės administratoriaus el. pašto adresą į kūrėjų serverį. Truputėlį atskiras atvejis yra mokami premium įskiepiai, bet nemaža dalis populiarių mokamų įskiepių taip pat turi paprastesnes nemokamas lite versijas, kurias galima rasti kataloge.