Kaip atgaivinti puslapį po klaidos functions.php?

Redagavau savo temos functions.php failą per WP Admin, padariau klaidą, ir dabar mano tinklalapis visiškai nebeveikia – visur rodo baltą ekraną. WP Admin irgi nebeveikia, todėl negaliu klaidos pataisyti.

Anonimas

Klaida functions.php faile – viena iš dažniausių White screen of death (WSOD) priežasčių. Jeigu redagavimus atliekate per FTP, jos ištaisymas paprastas – tiesiog įkelkite atnaujintą functions.php versiją be klaidų, ir tinklalapis susitvarkys. Bėdos prasideda tada, kai neturėdami prieigos per FTP, aktyvios temos failus redaguojate naudojant WP Admin vidinį redaktorių (WP Admin > Appearance > Editor). Tokiu atveju įvėlus klaidą functions.php faile, visas jūsų puslapis užsirakina baltu ekranu ir nebegalite atlikti jokių pakeitimų.

Pirmiausiai, tai gera pamoka, kad redaguoti aktyvios temos per WP Admin jokiu būdu negalima. Asmeniškai, aš esu linkęs tą redagavimo funkcionalumą iš viso išjungti, kad nekiltų tokių pagundų. Neturint FTP prieigos visus pakeitimus reikėtų daryti lokaliai, o į svetainę įkelti tik galutinius ir ištestuotus temos failus ( per WP Admin > Themes > Add New > Upload ), prieš tai ištrynus pasenusią temos versiją.

Jeigu vistik nutiko taip, kad užsiblokavote, yra vienas būdas, kaip ištaisyti tokią klaidą be FTP prieigos. Tiesa, tam reikės priėjimo prie MySQL duomenų bazės – per phpMyAdmin, SQLBuddy, HeidiSQL  ar pan. įrankį. „wp_options“ lentelėje yra du įrašai – `template` ir `stylesheet`, kuriuose saugomas aktyvios išvaizdos temos pavadinimas. Šias reikšmes pakeitus į kitos, veikiančios temos, pavyzdžiui `twentyfourteen`, vėl galėsite prisijungti prie WP Admin, pataisyti klaidą, ir iš naujo aktyvuoti savo išvaizdos temą.

Pabaigai, viena SQL eilutė, kuri turėtų perjungti aktyvią temą į `twentyfourteen`. Jei naudojate nestandartinį DB prefiksą, arba norite aktyvuoti kitą temą, pakeiskite atitnkamas vietas.